درباره ما

کارخانه سارگل شرق اولین تولید کننده بن چاینا در ایران

 شرکت چيني سارگل شرق به عنوان یکی از کارخانجات گروه تولیدی مقصود و اولین تولید کننده ظروف غذاخوری فاین بن چاینا در ایران با ظرفیت اسمی سالانه 1000 تن  در سال 1391 از سازمان صنعت ، معدن و تجارت مجوز تاسیس دریافت نمود. ودر حال حاضرظرفیت خود را به تولید سالانه 2500 تن افزایش داده است. و در نظر دارد  با اجرای طرح توسعه ، تولید تا 4000 تن در سال را هدف گذاری نماید و  رسالت اجتماعی خود را در جهت کمک به توسعه کسب و کار و اقتصاد مقاومتی، ایفا نماید.

 این شرکت فعاليت خود را با توليد انواع ظروف غذا خوري از نوع چيني استخواني با بدنه چهارگوش آغاز كرد ودر جهت تنوع بخشیدن  به محصولات با محور قرار دادن نیاز ها و انتظارات مشتریان  اقدام به طراحي و ساخت و تولید انبوه بدنه های گرد، پوپو، بیضی و انواع ست های پذیرایی ا ختصاصی نموده است. 

واحد تحقیق و توسعه سارگل با تجزیه و تحلیل نیاز های بازار،  محصولات جدیدی  را در نمایشگاه لوازم خانگی تهران آبان 1395، ارائه نموده است که عبارتند از :

·         تولید عکسبرگردان زیر لعابی In-glass 

·         تولید بدنه های سرامیکی Ceramic Bodies

·         تولید بدنه  استون ور Stoneware

·         تولید بدنه ارتن ور Earthenware

·         تولید بن چاینا رنگی

شرکت سارگل  با تکیه بر منابع خود شامل کارکنان خلاق، متبحر و مشارکت پذیر، دانش فنی و علم بروز، تخصص محوری و بهبود مستمر در کوتاه مدت توانست به مرحله ای از توانمندی صنعتی برسد که با بومی سازی این صنعت، تولید چینی استخوانی با مواد 100%  داخلی و با کیفیت استاندارد جهانی را محقق نماید.


تاریخچه شرکت

 

شرکت چینی سارگل شرق با ظرفیت اسمی 2000تن در سال برای تولید انواع چینی مظروف از نوع چینی استخوانی باخرید ماشین آلات از کشور چین و ایران در پایان اردیبهشت 1391 ایجاد گردید و حمل ماشین آلات در نیمه دوم 1391 صورت گرفت .در دیماه 1391 نصب و راه اندازی ماشین آلات تکمیل گردید . تولید آزمایشی از 25 فروردین 1392 آغاز گردید .در این پروسه تولید از دستگاه های فرمینگ و ریخته گری و خشک کن های سرعت سریع و کوره های شاتلی بیسکوئیت و لعاب استفاده شده است . همچنین دستگاه لعاب زن پاششی اتوماتیک و کوره رولری جهت پخت دکور در خط تولید مورد استفاده قرار گرفته است.


دستاورد ها

 تولید مظروفات بن چاینا برای اولین بار در ایران

تولید مظروفات بن چاینا با 100% مواد اولیه داخلی و بومی سازی دانش مربوطه

تولید بن اش مصنوعی

بهبود فرایند زینترشدن بن چاینا

تولید بن چاینا رنگی

تولید مظروفات بن چاینا بصورت in-glaze decoration و تولید مظروفات کاملا مناسب برای ماشین های ظرفشویی  و مایکروویو ها

تولید مظروفات استون ور

تولید مظروفات ارتن ور

تولید مظروفات سرامیک